RF-ID Kart
RFID & Otel Anahtar Kapı Kartı, Plastik Kart

RFID & Otel Anahtar Kapı Kartı

RFID kartlar, temassız kartların en son teknoloji ile geldiği son noktadır. RFID sisteminin en büyük özelliği uzun mesafelerden (metreler) bilgi okunabilmesidir.

Bir rfid vericisi , herhangi bir okuyucuya yaklaştırmaya gerek kalmadan içerisindeki bilgiler okunabilir , böylelikle uygulama açısınında sayısız avantaj sağlar.

Örneğin müşteriniz kapıdan girdiği anda eğer sizin müşteri kartınızı yanında taşıyorsa siz ekranınızda gelen kişinin tüm bilgilerini bir anda görebilirsiniz ve müşterinize özel karşılama gerçekleştirebilirsiniz.

Rfid teknolojisi aynı zamanda stok sayımında da kullabilir. Rfid etiketli ürünlerinizin bulunduğun depoda gezdireceğiniz bir rfid okuyucu ile stoktaki ürünlerinizi teker teker okutmaya gerek kalmadan saniyeler içinde yüzlerce ürünün sayımını gerçekleştirebilirsiniz.

Hatta müşteriniz ürünü kasaya getirirken teker teker barkod okuyucudan geçirmesine gerek kalmadan neler aldığını görebilirsiniz ve böylelikle büyük zaman tasrrufu ve işlem hızı kazanabilirsiniz.

Pratiktir: Mikroprosesör kart içine gömülü olarak yerleştiğinden sudan ve güneşten etkilenmez.

Güvenlidir: Diğer tür kartlarda olduğu gibi bilgiler sistem haricinde kötü amaçlı kişilerce kopyalanamaz. Bilgilerde bozulma kayıp olmaz. Mıknatıs ve manyetik ortamlardan etkilenmez

Sağlıklıdır: Pasif kart özelliğine sahip olduğundan herhangi bir manyetik dalga üretmez ve yaymaz.

2 farklı uygulaması vardır:

  1. TEMASSIZ MiFARE KART
  2. TEMASSIZ PROXIMITY KART

TEMASSIZ KARTLAR (rfid içerisine)

Temassız Mifare Kart

Mifare Kart

Üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm temassız kartlar,kartın okuyucuya sokulmasına gerek kalmadan sisteme tanıtılabilen kartlardır (mifair,proximity Rfıd v.b) 

Bu kartlar genellikle geçiş sistemlerinde kullanılır. Avantajı kart sahibinin kartı okutmakta zaman kaybetmemesidir. Kart okuyucunun 5 santim kadar yakınına getirildiği anda okunur böylelikle özellikle geçiş sistemlerinde büyük zaman kazancı sağlar. 

Örnek vermek gerekirse karayollarında kullandığımız AKBİL kartları temassız kartlardır. 

Ayrıca temassız kartlar modellerine göre veri depolayabilen akıllı kartlardır.

Bir Cevap Yazın